Maria Kroczek

MARIA KROCZEKMaria Kroczek – współzałożycielka chóru „Resonans con tutti”. W 1950 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Zabrzu. Po ukończeniu studiów na wydziale matematyczno – fizycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach oraz studiów podyplomowych tożsamego wydziału Uniwersytetu Śląskiego rozpoczęła pracę na stanowisku nauczyciela fizyki w liceach ogólnokształcących w Bytomiu oraz Zabrzu, gdzie w roku 1970 założyła wraz z mężem Norbertem chór IV LO im. M. Reja, nazwany później „Resonans con tutti”. Wcześniej z Norbertem Kroczkiem działała w chórach szkolnych i kościelnych na terenie Zabrza i Gliwic.

Więcej...

Norbert Grzegorz Kroczek

NORBERT GRZEGORZ KROCZEK

Norbert Grzegorz Kroczek (zm. 1994 r.) – współzałożyciel i pierwszy dyrygent chóru „Resonans con tutti”. Ukończył naukę na wydziale pedagogicznym Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Naukę kontynuował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie, gdzie w 1957 r. otrzymał tytuł magistra sztuki.

Po ukończeniu studiów został nauczycielem przedmiotów ogólno-muzycznych w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Gliwicach. Kształcił przyszłych nauczycieli wychowania muzycznego, a także dyrygentów chóralnych. W roku 1970 wraz z żoną Marią założył w IV LO im. M. Reja w Zabrzu – Rokitnicy chór, który w późniejszych latach otrzymał nazwę „Resonans con tutti”.

Więcej...

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się