NORBERTA KROCZKA REZONANS CON TUTTI

 

Pasja to taka tajemnicza siła, tkwiąca w człowieku, która pozwala przezwyciężyć zewnętrzne trudności i doprowadzić do osiągnięcia rzeczy niezwykłych, bywa, że na przekór tak zwanemu „zdrowemu rozsądkowi”.

„Norberta Kroczka rezonans con tutti” to film zrealizowany przez Telewizję Zabrze. Tytułowy bohater jest człowiekiem, dzięki którego pasji na początku lat 70- tych, w Zabrzu, mieście o zdecydowanie przemysłowym charakterze powstaje amatorski chór szkolny. Stopniowo, w miarę rozwoju umiejętności i osiągania kolejnych sukcesów, chór uzyskuje międzynarodową renomę. Kolejne triumfy powodują, że chór staje się coraz bardziej profesjonalny. Ogromny wkład pasji i pracy założyciela i twórcy staje się udziałem całej grupy młodych ludzi, przeistaczając amatorski chór w największe dzieło Norberta Kroczka...
Film będzie można zobaczyć podczas świąt na antenie Telewizji Zabrze oraz po mszy świętej w kościele pw. św. Teresy w Zabrzu Mikulczycach w dniu 26 kwietnia.

DWUDZIESTA ROCZNICA ŚMIERCI ZAŁOŻYCIELA
CHÓRU 'RESONANS CON TUTTI'

tl_files/resonans/galeria/pojedyncze/Kopia n-kroczek.jpg

    

60 edycja Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka
  Koncert pasyjny dla uczczenia pamięci twórcy Resonansu
   Msza w intencji prof. N.G. Kroczka
   Koncert galowy w Teatrze Nowym

                                                                                                                                                                

Resonans con tutti

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego Resonans con tutti im. Norberta Grzegorza Kroczka!

W lutym 2010 roku, 40 lat od powstania zespołu doczekał się on swojego miejsca w sieci. Resonans.pl to miejsce, w którym znajdziecie wiele informacji na temat naszej działalności. Informacje o koncertach, zapowiedzi i relacje tworzymy z myślą o Was – naszych wiernych słuchaczach, których zawsze chętnie gościmy podczas występów. Tutaj znajdziecie także notki na temat zespołu i jego twórców, nasz repertuar, nagrody, galerie zdjęć i wszystko to, co jeszcze lepiej pozwala poczuć magię chóru Resonans con tutti. Odwiedzajcie nas jak najczęściej! Z miłości do muzyki…

Przyjaciele

Przyjaciele
Aktorzy, muzycy, zespoły taneczne i wokalne, osoby znane i lubiane, czyli wszyscy ci, którzy sprawili, że Resonans con tutti jest znany nie tylko w Polsce.
Więcej informacji

Sukcesy

Sukcesy
Znajdziecie tu wszystko, czym chór może się pochwalić. Nagrody, wyróżnienia, na które pracowaliśmy przez 40 lat.
Więcej informacji

Utwory

Utwory
Zbiór utworów a cappella i wokalno instrumentalnych od muzyki dawnej do czasów współczesnych.
Więcej informacji

Śladami historii

40 lecie chóru

Jest rok 1970. Maria Kroczek od roku jest nauczycielką fizyki w IV LO im. Mikołaja Reja w Zabrzu. W tym samym czasie jej mąż, Norbert Kroczek już drugi rok nie może otrząsnąć się po odebraniu mu posady chórmistrza zespołu w jednym z zabrzańskich kościołów. Namówiony przez żonę, postanawia założyć chór szkolny. Z miłości do muzyki oraz pasji, która jednocześnie jest jego zawodem. Tak w IV Liceum Ogólnokształcącym powstaje chór, który w przyszłości będzie rozpoznawany jako „Resonans con tutti”.

Więcej informacji...

Partnerzy

ŁUKASZ NOWAK - tenor    

 Nowiny ZabrzańskieGłosZabrza24.pl

tl_files/resonans/galeria/pojedyncze/kierowca2.jpg

 

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się