Koncerty w Niemczech oraz V Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Canco Mediterrania im. P. Casalsa

tl_files/resonans/img/resonans_logo_blip1.jpg

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

 

Zabrzańskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej (ZPEC)
Urzędowi Miasta Zabrze
oraz Aleksandrze i Ryszardowi Halemba


za nieoceniony wkład pieniężny, bez którego nasz wyjazd nigdy by nie doszedł do skutku. Nasze sukcesy są również Waszymi!

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z każdego dnia wyjazdu chóru do Niemiec i Hiszpanii!

                                                                                                                                                     

tl_files/resonans/galeria/pojedyncze/unnamed.jpg

 

Uważasz, że nauka w szkole to nie wszystko, na co Cię stać?

Chcesz znaleźć odskocznię od codziennych zajęć, a jednocześnie się rozwijać?

Chciałbyś śpiewać, ale nie wiesz jak zacząć?

 

Jeśli masz już 15 lat, nie wahaj się przyjść na przesłuchania do Zabrzańskiego Młodzieżowego Chóru Resonans con tutti im. N.G. Kroczka. Możesz szybko, bez stresu i konsekwencji przetestować swój głos, a jeśli dostaniesz zaproszenie na próby, z pewnością nie pożałujesz poświęconego czasu! Nie jest konieczna znajomość nut ani posiadanie jakichkolwiek umiejętności wokalnych, to wiedza, którą nabędziesz w trakcie zajęć z naszymi instruktorami.

Dzięki Resonansowi z pewnością zawrzesz wiele nowych, wartościowych znajomości, produktywnie spędzisz wolny czas i dowiesz się, że muzyka chóralna może być naprawdę ciekawa, szczególnie gdy samemu się ją wykonuje!

Pierwsze trzy przesłuchania (8, 22 i 24 września) będą się odbywały w MDK nr 1 w Zabrzu-Mikulczycach od godz. 15.30, natomiast ostatnie (25 września) zostanie przeprowadzone w budynku Filharmonii Zabrzańskiej – początek o godz. 16.00.

Jeśli masz jakieś wątpliwości albo chcesz się dowiedzieć więcej na temat chóru – przejrzyj stronę www.resonans.pl, lub napisz do nas: redakcja@resonans.pl

 

 

Resonans con tutti

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego Resonans con tutti im. Norberta Grzegorza Kroczka!

W lutym 2010 roku, 40 lat od powstania zespołu doczekał się on swojego miejsca w sieci. Resonans.pl to miejsce, w którym znajdziecie wiele informacji na temat naszej działalności. Informacje o koncertach, zapowiedzi i relacje tworzymy z myślą o Was – naszych wiernych słuchaczach, których zawsze chętnie gościmy podczas występów. Tutaj znajdziecie także notki na temat zespołu i jego twórców, nasz repertuar, nagrody, galerie zdjęć i wszystko to, co jeszcze lepiej pozwala poczuć magię chóru Resonans con tutti. Odwiedzajcie nas jak najczęściej! Z miłości do muzyki…

Przyjaciele

Przyjaciele
Aktorzy, muzycy, zespoły taneczne i wokalne, osoby znane i lubiane, czyli wszyscy ci, którzy sprawili, że Resonans con tutti jest znany nie tylko w Polsce.
Więcej informacji

Sukcesy

Sukcesy
Znajdziecie tu wszystko, czym chór może się pochwalić. Nagrody, wyróżnienia, na które pracowaliśmy przez 40 lat.
Więcej informacji

Utwory

Utwory
Zbiór utworów a cappella i wokalno instrumentalnych od muzyki dawnej do czasów współczesnych.
Więcej informacji

Śladami historii

40 lecie chóru

Jest rok 1970. Maria Kroczek od roku jest nauczycielką fizyki w IV LO im. Mikołaja Reja w Zabrzu. W tym samym czasie jej mąż, Norbert Kroczek już drugi rok nie może otrząsnąć się po odebraniu mu posady chórmistrza zespołu w jednym z zabrzańskich kościołów. Namówiony przez żonę, postanawia założyć chór szkolny. Z miłości do muzyki oraz pasji, która jednocześnie jest jego zawodem. Tak w IV Liceum Ogólnokształcącym powstaje chór, który w przyszłości będzie rozpoznawany jako „Resonans con tutti”.

Więcej informacji...

Partnerzy

 tl_files/resonans/galeria/pojedyncze/logo zpec2.jpg

 Nowiny ZabrzańskieGłosZabrza24.pl

ŁUKASZ NOWAK - tenor

tl_files/resonans/logo/kmnich.png

 

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się