Obóz zimowy w Głuchołazach

Chórzyści Resonansu znów spędzili ferie zimowe na obozie szkoleniowym. Chociaż był to czas wolny od nauki, my poświęciliśmy go na ćwiczenie nowych utworów i utrwalanie tych nam już znanych.

Chór ponownie zawitał do Głuchołaz, do jak zwykle gościnnego Ośrodka Wypoczynkowego Skowronek, do wygodnych sal ćwiczeniowych i komfortowych pokojów.

Utwory, jakie chór przerabiał na próbach miały rozszerzyć dotychczasowy repertuar zespołu. Wśród nich znalazły się na przykład: Motet Jesu, Meine Freude J.S. Bacha. Część utworów powróciła po dłuższej przerwie, były to przede wszystkim: Psalite Deo J.S. Bacha, Psalm 150 Marka Jasińskiego, Somewhere over the rainbow Harolda Arlena , Moon river Henrego Mancini, Sing we and Chant it Thomasa Morley’a. Resztę obozu kierownictwo poświęciło na dopracowywanie znanego nam już repertuaru, oraz zapoznawanie z nim najmłodszych chórzystów.

Tej zimy na obozie przeważała grupa zupełnie młodych chórzystów, bardzo w tym roku licznych. Czas spędzony w Głuchołazach był więc okazją do zawierania nowych znajomości. Mamy nadzieję, że nowi kandydaci do Resonansu nie stracą zapału i dążyć będą do zasilenia w przyszłości grupy koncertującej.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy pracowali na to, by obóz był jak najbardziej owocny: pani Arlenie za kierowanie obozem i próby z sopranami, pani Profesor za przygotowanie altów, panu Waldkowi za prowadzenie zajęć z basami oraz Mateuszowi Bonkowi za pracę z tenorami i rolę dodatkowego opiekuna obozowego.

 

Już czekamy na następny wyjazd!

Wróć

Dodaj komentarz

Komentował gościu |

Kiedy Resonans będzie wykonywał "Jesu, Meine Freude" ? Są jakieś precyzyjne plany?

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się