Obóz zimowy na Górze św. Anny

 Ferie to okres odpoczynku od nauki, jednak dla chórzystów Resonansu jest to czas obozu szkoleniowego, poświęconego na poznanie nowych utworów, a także na dopracowanie już im znanych.

Chór po dłuższej przerwie znów zawitał na malowniczej Górze Świętej Anny w gościnnym Domu Pielgrzyma.

Obóz ten był bardzo pracowity ze względu na ambitny repertuar, mimo tego młodzież pełna zapału zabrała się do pracy. Wśród utworów, z którymi chórzyści zostali zapoznani znalazły się m.in. przygotowywane po raz pierwszy Magnificat J. Ruttera, a także nowe dla większości chórzystów Requiem i Cantique G. Fauré, Magnificat J.Ch.Bacha, Aus der Tiefe H.Schutza, Quasi cedrus J. Gallusa jak i wiele innych perełek muzycznych które zasilą program koncertowy i konkursowy najbliższych miesięcy.

Pomimo ogromnie bogatego zbioru nut do prześpiewania, chórzyści znaleźli czas również na zabawę i wspólną integrację, szczególnie z najmłodszą grupą, która jak co roku licznie odpowiedziała na zaproszenie do chóru.

Czas spędzony na Górze Świętej Anny szybko minął, lecz był bardzo owocnym i wartościowym doznaniem muzycznym, a także wspaniałą okazją do zawierania nowych znajomości oraz zacieśnienia relacji. Po obozie chórzystom należy się zasłużony odpoczynek, by niedługo znów żwawo ruszyć do pracy. Natomiast miłośnikom i przyjaciołom Resonansu zostaje tylko z uwagą śledzić koncerty chóru.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim naszym instruktorom i opiekunom, którzy całym sercem, poprzez własny wysiłek starali się, aby ten obóz był wysoce efektywny i wspaniały.

Jakub Woźniak

ZDJĘCIA W GALERII

Wróć

Dodaj komentarz

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się